PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=848506}

Zaułek koszmarów

Nightmare Alley
6,7 22 158
ocen
6,7 10 1 22158
6,4 42
oceny krytyków
Zaułek koszmarów
powrót do forum filmu Zaułek koszmarów

Lilith oraz Stan

ocenił(a) film na 7

Uwaga spoiler!

Czy ktoś jest w stanie wyjaśnić mi dlaczego Lilith, postać grana przez Cate Blanchette, próbowała zabić Stana, postać graną przez Bradleya Coopera? A jeśli nie zabić to na pewno zniszczyć mu życie. Nie zrozumiałem w ogóle jej motywacji, w żaden sposób nie było to wyjaśnione, albo ja tego nie załapałem.

ocenił(a) film na 6
kamil12580

Wybuchla wojna.Chciała zarobic.To były wielkie pieniądze Duże dla niej ale dla niego gigantyczne. Oszukala go dając mu pieniądze niskich nominalów , gardziła nim i pragnęla go i posluzyla się też nim, chociaz on byl pewny , że to on posłużył siě nią. Zabić go chciała, bo wiedziala , ze jest zdolny zabic i ją zresztą próbował ją udusić. Ona bylaby kryta. Nagrywala go.

ocenił(a) film na 8
astronomobcy

Jeszcze bym dodał do tego, że była Doktorem Psychologii. Nauka wyklucza pewne aspekty, jak choćby magiczne sztuczki, zjawiska nadprzyrodzone itp. Więc pewnie, chciała go skompromitować w ten sposób, gardząc nim jak wspomniałeś.

kamil12580

Nie potrzeba tu motywu.
Niestety dostaliśmy postać głównego bohatera od samego początku ukazanej jako złą, okłamującą wszystkich która nie cofnie się przed niczym aby osiągnąć swój cel.
Jaki był jego motyw? Żaden. Po prostu takimi zasadami się kierował.
Niestety nie można w żaden sposób umotywować tego sytuacją z ojcem bo nic nie jest w stanie usprawiedliwić tego czego się dopuszczał.
I tu mam problem z tym filmem bo osobiście wolę jak mam jakikolwiek dylemat moralny czy motyw dla którego mogę zrozumieć daną postać. Tutaj tego nie otrzymałem.
Więc Lilith miała takie samo prawo wykorzystać jego jak on wykorzystywał innych. Po prostu.

kamil12580

Ezra oszpecił kiedyś Lilith. Po latach okrutnie zemściła się na nim używając Stantona. Użyła sesje, by sprawdzić na ile jest już zepsuty i do czego będzie zdolny. Wykorzystała jego słabości, by popchnąć w odpowiednią stronę. Leciał jak ćma do ognia.

ocenił(a) film na 7
kamil12580

On od początku był tylko pionkiem w jej grze. Wykorzystała go, żeby zemścić się na Ezrze, a na końcu, gdy już wyłożyła karty na stół, policzyła się z nim za to, jak ją skompromitował podczas występu, kiedy się poznali.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones