Cate Blanchett

Catherine Élise Blanchett

8,5
94 739 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Cate Blanchett

Nie wiem jakim cudem, Cate Blanchett dostała Oscara za rolę Katharine Hepburn. Jeżeli ktokolwiek widział jakikolwiek wywiad z jej udziałem czy dokument , dobrze wie , że Blanchett nawet nie była w stanie oddać jej CHARAKTERU, SPOSOBU MÓWIENIA (o wyglądzie nie wspomnę).Dla mnie to nie była Katherine. Nigdy w życiu nie domyśliłabym się , że to jest Hepburn, gdybym o tym nie przeczytała .
Porażka,za to jej się nie należał Oscar...

Justyna_0288

A oglądałaś Avaiatora? Bo z twojej wypowiedzi wynika tylko to, że o tym przeczytałaś w "myciu na mącąco" czy jakimś innym pisemku. Dla mnie była rewelacyjna w tej roli. A co do wyglądu to ją bardzo dobrze ucharakteryzowali.

Mr__X

Jakby Justyna_for_heaven_snakes nie oglądała "Aviatora" to by się raczej nie wypowiadała, nie sądzisz?

A teraz co do samej roli mojej ulubionej aktorki. Według mnie to jej najsłabsza kreacja spośród wszystkich nominowanych do Oscara, ale i tak bardzo dobra. Nie sądzę aby którakolwiek ze współczesnych aktorek mogłaby zagrać Katharine Hepburn lepiej. Wiadome jest też, że Akademia lubuje się właśnie w takich rolach...
Zacytuje słowa Lauren Bacall (przyjaciółki Katharine Hepburn): "Cate Blanchett w ogóle nie przypominała Kate, ale potrafiła zawrzeć w swojej roli jej energię i żywotność"
Czyli jednak babcia Lauren poznała w Cate Kate. ;)

Pozdrawiam.

Jako_Ona_Sama

ja również uważam, że to najsłabsza rola Cate ze wszystkich mających szanse na oscara, ale i tak myslę, że dobrze sobie poradziła. Żałuję, że nie dostała Oscara za cos innego.

użytkownik usunięty
Justyna_0288

Aby zagrać Hepburn nauczyła się grać w golfa, brać kilka razy dziennie lodowaty prysznic i zaczęła tak jak Katharine mówić z typowym akcentem. Specjalnie dla niej zamówiono 20 rudych peruk, a charakteryzatorzy codziennie na jej twarz nakładali "siateczkę" drobnych zmarszczek. Zagrała rewelacyjnie, wyglądała pięknie! Moim zdaniem przypominała Hepburn ale możesz mieć swoje zdanie.

nauczyła sie grac w golfa? no to rzeczywiście przypominała mi Hepburn dzieki temu
tegu akcentu nie słyszałam

Justyna_0288

Oskar się jej bezsprzecznie należał zreszta nie tylko za ta role,
nie wiem czy masz jakiekolwiek pojęcie o budowaniu roli i aktorstwie ale uwierz mi że ludzie którzy sie na tym znają (bo Ty raczej nie wiesz krytyczko o tym jakie kryteria bierze pod uwage Akademia przyznajac nagrody) ale oni wiedzą o co chodzi w tym zawodzie a Cate Blanchett jest aktorką niezwykle świadomą tego co robi i robi to w mistrzowskim stylu. A rola Katherine Hepburn w jej wykonaniu była niesamowita. Bez urazy ale jak jesteś zwykłym widzem to sie nie wypowiadaj o tym co ona grała i jak grała - oczywiście aktorstwo względne jest i jednym widzom sie podoba a drugim nie ale nie udawaj znawcy. Powiedz że Ci sie nie podobało i tyle, to Twoja opinia i nikt sie nie bedzie czepiał, ale wywody które snujesz są błędne i co wiecej irytujące.

Justyna_0288

nie widziałem "Aviatora"
uwazam że powinnabyła dostac oskara za drugoplanowa role w filmnie "Notatki o skandalu" była genialna.

użytkownik usunięty
Justyna_0288

Justyna, Gdybyś nie wiedziała kto to Katharine Hepburn a zobaczyłabyś Cate w "Aviatorze" to nie stwierdziłabyś , że zagrała dobrze? Absolutnie oddała jej charakter i manierę mówienia. Wygląd nie jest najważniejszy. Np. "spacer po linie" - Phoenix nie przypomina z wyglądu Casha (moim zdaniem), albo Jonathan Rhys - Meyers udowodnił w "Dynastii Tudorów", że ważniejsze jest zagranie postaci znanej z historii na swój własny i oryginalny sposób niż groteskowe próby stania się graną postacią którą zna publiczność.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones